Skip links

TPD uruchamia FUNDUSZ POMOCOWY wartości 100 000 zł

TPD uruchamia FUNDUSZ POMOCOWY wartości 100 000 zł

Od początku kryzysu humanitarnego na Ukrainie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Przemyślu prowadzi działania pomocowe na rzecz uchodźców z Ukrainy. Pomoc ta udzielana jest na wielu płaszczyznach i w zróżnicowany sposób. W związku z nieustannie rosnącym zapotrzebowaniem, dzięki środkom pozyskanym z Fundacji Charytatywnej Kongresu Polonii Amerykańskiej – PACCF, sieci PEPCO, środkom przekazanym przez oddziały TPD z Poznania i Buska Zdroju oraz zbiórce w internecie postanowiliśmy uruchomić  fundusz pomocowy o wysokości 100 000zł dla dzieci i ich opiekunów, uchodźców z Ukrainy.

Oferujemy pomoc w kwestii zakupu żywności i wszelkich niezbędnych artykułów higienicznych, jak i wyprawek dla uczniów, leków, witamin, odzieży, pościeli, łóżek polowych etc. Ważnym aspektem jest dla nas również zapewnienie odpowiedniej opieki psychologicznej i pedagogicznej dla tych dotkniętych obecną sytuacją na Ukrainie, szczególnie tych najmłodszych.

W ramach oferowanej pomocy zapraszamy też do naszej Świetlicy TPD „Przystań” gdzie zapewnimy dzieciom opiekę, mnóstwo gier, zabaw oraz zajęć kreatywnych by choć na chwilę odwrócić ich uwagę od aktualnych wydarzeń.

W celu uzyskania pomocy zapraszamy do kontaktu  pod naszym numerem:

+48 16 678 33 82 lub 519 465 244

Osoby, które chciałyby zwiększyć wartość naszego funduszu mogą wesprzeć naszą zbiórkę na FB: https://www.facebook.com/donate/472138707723852/

Return to top of page