Skip links

Akcja „Gwiazdor” w placówkach Towarzystwa Przyjaciół Dzieci 2023

Akcja „Gwiazdor” w placówkach Towarzystwa Przyjaciół Dzieci 2023

Jeżeli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz także tego dokonać” Walt Disney

Akcja „Gwiazdor” – Magiczna akcja charytatywna, w której niemożliwe jest możliwe!

Ho!Ho!Ho!

Mam wieści z zaufanego źródła, że w tym roku Akcja „Gwiazdor” spełni marzenia 8748 dzieci w większości z placówek Towarzystwa Przyjaciół Dzieci,  ale również dzieci z innych instytucji jak MOPS, Caritas, domy dziecka.

W tym roku to już 13 edycja Akcji „Gwiazdor”, której koordynatorką jest Pani Izabela Król- wyjątkowa osobowość, inspiracja dla całej branży ubezpieczeniowej –  Dyrektor Departamentu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w firmie ubezpieczeniowej Uniqa, laureatka nagrody „Platynowy Broker” 2023, prywatnie mama 15-letniej Oli, dusza podróżnika – Personalny Koordynator  Akcji Gwiazdor😊, która od ponad 20 lat pracuje w ubezpieczeniach i podkreśla, że skala Akcja „Gwiazdor”, jej coraz większy zasięg jest zasługą ludzi z branży ubezpieczeniowej, bo to fantastyczni ludzie, o dobrych i otwartych sercach. Należy zaznaczyć, że połowa darczyńców – Gwiazdorów pochodzi właśnie z rynku ubezpieczeniowego.

Izabela Król oraz fundamenty Akcji „Gwiazdor”:

Akcja na stałe związana jest z okresem grudniowych świąt.

Gwiazdor, bo korzenie Akcji sięgają Poznania, a tam nie ma Świętego Mikołaja, tylko to Gwiazdor przynosi prezenty.

Ideą świątecznej akcji bożonarodzeniowej jest spełnianie marzenia dziecka z listu do Świętego Mikołaja, Gwiazdora, Anioła, zależnie od regionu, z którego pochodzi dziecko. Przygotowane przez Gwiazdorów prezenty trafiają do podopiecznych placówek Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, które najczęściej nie mają szans na otrzymanie wymarzonych prezentów, a w tej Akcji jest to realne, bo Darczyńca otrzymuje bezpośrednio list od dziecka. Marzenia dzieci są różne, a odręcznie napisany list to ogromne wzruszenie dla Gwiazdora.

Izabela Król zainicjowała Akcję „Gwiazdor” jeszcze w firmie AIG, a do tej wspaniałej inicjatywy zaprosiła ją przyjaciółka w 2011 roku. Pani Izabela koordynuje akcje zupełnie prywatnie, a jest to możliwe dzięki wspaniałym osobom.

I tak trwa ta Gwiazdorska Przygoda już 13 edycji.

Sukcesem Akcji jest pełna współpraca Pani Izabeli z placówkami Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w całej Polsce.

Przez 13 lat tej inicjatywy udało się wypracować pewne standardy i jak tylko kierownicy placówek TPD otrzymują telefon od koordynatorki akcji wiedzą co mają robić.

W tym miejscu nie można zapomnieć o firmie logistycznej – Nadwornym Elfie jak nazywa tą funkcję Pani Izabela – Panu Łukaszu z firmy CAT LC Polska, który podejmuje się transportu paczek do każdej placówki w całej Polsce.

„Logistyka to serce całej akcji” – podkreśla Pani Izabela.

W całej Akcji ważną role odgrywają również lokalni koordynatorzy.

Scenariusz każdej Akcji „Gwiazdor” to ustalony harmonogram:

– na zgłoszenia Gwiazdorów – darczyńców oczekuje się do połowy października, choć Pani Izabela o Akcji myśli już od września; są oczywiście „Spóźnialscy”, ale jak podkreśla Pani Izabela uwielbia ich, bo odpowiadają zwykle za ponad 2000 listów; „mają legendarny nieograniczony potencjał”😊- pierwsze listy od dzieci uruchamiane są zaraz po 15 października;

– pracownicy placówek TPD jak tylko otrzymują sygnał od lokalnych koordynatorów Akcji, że to już ten czas proszą dzieci o napisanie marzeń w listach;

„Oczywiście jesteśmy bardzo mocno zainteresowani. Tak mocno, że bardziej się nie da i oczekujemy na każdy sygnał od Pani.” – przykładowa odpowiedź od TPD Konin w oczekiwaniu na znak od Pani Izabeli.

– pisanie listów przez dzieci zajmuje 2-3 tygodnie, aby dać szansę wszystkim dzieciom w poszczególnych placówkach, aby nikt nie został pominięty z powodu np. nieobecności;

– listy od dzieci trafiają do darczyńców – Gwiazdorów, a ci mają na przygotowanie prezentów do 3 tygodni czasu;

– paczki są przekazywane do odpowiednich lokalizacji za pomocą firmy kurierskiej lub bezpośrednio przez Darczyńców do placówek.

Każdy szczegół Akcji „Gwiazdor” jest mocno przemyślany, pełna precyzja. Ta Akcja to wspaniała organizacja, logistyka na wysokim poziomie, a przede wszystkim serdeczna atmosfera płynąca z korespondencji – mailowej do Gwiazdorów od Pani Izabeli.

Czuje się tą Magię, Euforię i pełną mobilizację do działania.

Punktem kulminacyjnym Akcji „Gwiazdor” jest wręczanie prezentów.

W połowie grudnia w placówkach Towarzystwa Przyjaciół Dzieci organizowane są spotkania wigilijne

i w zależności od regionu Polski, prezenty wręczane są dzieciom przez Gwiazdora, Świętego Mikołaja lub Aniołka.

Wszystkie uroczystości i spotkania okołoświąteczne przynoszą wiele radości, wzruszeń, ale co może być piękniejszego… uśmiech i radość dziecka z otrzymania wymarzonego prezentu to najpiękniejsze podziękowania dla darczyńców – Akcji „Gwiazdor”.

To jest Magia świąt Bożego Narodzenia.

W imieniu Naszych Dzieci oraz Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Dzieci dziękujemy Pani Izabeli Król za tą piękną Akcję życząc Wszystkiego Najlepszego na święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok 2024.

Niech spełnią się Pani marzenia, bo marzenia TPD-owskich dzieci już się ziściły😊

Return to top of page