Skip links

Grecja Skotina Beach

Termin:  22.07. – 01.08.2023 r. (wiek 12-18 lat) – 11 dni
Uwaga! konieczny paszport 

Słoneczna Grecja zaprasza wszystkich miłośników plażowania, kąpieli i historii.

Skotina Beach – to miejscowość położona w sercu Riwiery Olimpijskiej odwiedzana w sezonie głównie przez Greków, którzy cenią sobie spokój oraz soczystą zieleń dającą zbawienny cień w upalne lato. Znajduje się w rejonie Pieria, który położone jest u podnóża góry Olimp. Połączenie gór z jednej strony oraz morza z drugiej tworzy jeden z najpiękniejszych zakątków Grecji. Wypoczynek nad morzem możesz urozmaicić korzystając z bogatej oferty sportów wodnych..

Nocleg

Hotel “LIVITHRA” – położony jest nad morzem w miejscowości Skotina Beach, 30 km od Katerini i 100 km od Salonik. Przepiękna, piaszczysta plaża, ciągnącą się na długości kilku km. Odległość hotelu do plaży wynosi 350 m. Do dyspozycji gości basen. Plaża piaszczysta – jedna z najpiękniejszych plaż Riviery Olimpijskiej z widokiem na zaśnieżony Olimp oraz wenecką twierdzę Castro z drugiej strony. Klimatyzacje (płatna dodatkowo)

Oferta obejmuje

ZAKWATEROWANIE

8 noclegów - pokoje 3-4 osobowe, część łózek piętrowych

WYŻYWIENIE

3 posiłki dziennie (Śniadanie, Lunch, Obiadokolacja) w czasie pobytu; pierwsze świadczenie w obiekcie: obiadokolacja, ostatnie: śniadanie.

OPIEKA 24h

Opieka pedagogoiczna, medyczna, ubezpieczenie.

TRANSPORT

Zapewniamy transport w obie strony. Możliwość zakupu posiłku w czasie przejazdu autokarem we własnym zakresie (koszt jednego posiłku około 7 - 12 euro).

Program

Dzień 1

Wyjazd z Przemyśla, Rzeszowa i innych miast Podkarpacia.

Dzień 2

Przyjazd do ośrodka – zakwaterowanie w pokojach około godziny 14.00, sprawy organizacyjne, obiadokolacja, zapoznanie z okolicą, przywitanie z morzem, nocleg.

Dzień 3-9

Dzień 3 – zapoznanie się z okolicą, zwiedzenie miasteczka, następnie pobyt na plaży.
Dzień 4 – wycieczka na  Olimp – mityczna siedziba dwunastu bogów, Park Narodowy uznany przez UNESCO zabytkiem międzynarodowej biosfery. Niepowtarzalne widoki i okazja do zwiedzenia urokliwej okolicy. Zwiedzanie Panteleimonos – miasteczka o wspaniałym, jedynym w swoim rodzaju klimacie, Litochoro oraz weneckiej twierdzy Platamon Castle – Zamek Platamonas został wzniesiony w X wieku przez krzyżowców. Stanowił warownię szlaku handlowego, który łączył Grecję z Macedonią. W 1470 zdobyty przez Wenecjan a następnie w 1556 przez Turków. Ostatecznie opuszczony na początku XX wieku uległ zniszczeniu, pozostawiając do dzisiaj tylko ruiny murów i wieży. Jest jednym z największych zamków warownych w Grecji.
Dzień 5 – Swimming FUN – czyli możliwość relaksu „do góry brzuchem” lekko unosząc się na basenowej wodzie albo coś dla aktywnych –  Swimming Aerobik przy skocznych rytmach muzyki, plażowanie, gry i zabawy terenowe. Wieczorem dyskoteka.
Dzień 6 – wycieczka autokarowa na Meteory do “wiszących klasztorów” tak zwanego ósmego cudu świata. Nieprawdopodobne wrażenia zwiedzania unikalnego na skalę światową masywu skalnego z “przylepionymi” do niego bizantyjskimi klasztorami. Ponadto wizyta w prawdziwej wytwórni bizantyjskich ikon, połączona z pokazem metod ich wytwarzania oraz możliwością zakupów.
Dzień 7 – wycieczka autokarowa do Katerini (Stolica Regionu).

Dzień 8 – plażowanie , siatkówka plażowa, konkursy wiedzy o Grecji, gry terenowe, quizy. Spacer do Katerini Paralia.
Dzień 9 – plażowanie, turniej sportowy, gry zabawy.

Dzień 10

Dzień 10 – po śniadaniu pakowanie się, wykwaterowanie i około godz.12.00 wyjazd w drogę powrotną.

Dzień11

Dzień 11  – powrót do Polski w godzinach popołudniowych.

Zmiana programu

UWAGA program może ulec zmianie i przesunięciom ze względu na warunki atmosferyczne, wprowadzone obostrzenia lub ograniczenia.

WAŻNE INFORMACJE

Czas przejazdu: ok. 24-28 godzin. Czas lokalny: czas polski + 1 godzina. Waluta: euro (EUR). Orientacyjne ceny: woda mineralna 1,5l – 1,5 euro, sok owocowy 2l – 4 euro, lody – 2 euro, obiad w restauracji od 12 euro, Coca-Cola 0,33 l – 1 euro.

SPRAWDŹ NASZE POZOSTAŁE OFERTY

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Przemyślu

+48 16 678 33 82

tpd@o2.pl

Plac Dominikański 3, 37-700 Przemyśl

Nr konta PKO S.A. 06 1240 2568 1111 0000 3629 4233

Wypoczynek Świetlica Zbiórka do puszek
Return to top of page