Skip links

Łeba

I turnus: 23.07. – 06.08.2020 r. – 15 dni

Jest jedną z najpiękniejszych miejscowości nadmorskich, położona u ujścia rzeki Łeba do Bałtyku między dwoma jeziorami Serbsko i Łebsko. To nadmorskie miasto oferuje wiele atrakcji a mianowicie muzeum Słowiańskiego Parku Narodowego gdzie można spotkać największe w Europie ruchome wydmy, zasypane miasto z odkopanego z piasków ruiny kościoła św. Mikołaja z XIV oraz kamieniczki z XIX, port jachtowy jak również pozostałości po centrum badawczym nad pierwszymi rakietami (V-1, V-2 z okresu II wojny świat).

Ośrodek

Ośrodek „Fregata położony na dużym terenie, 400 metrów od morza. Pokoje 3,4 osobowe z balkonami, w budynku stołówka, pokój zabaw, sala rekreacyjna, kawiarnia, taras. Na terenie ośrodka boiska do siatkówki, koszykówki, plac zabaw – duży ogrodzony i monitorowany teren.

WIĘCEJ O OŚRODKU

Oferta obejmuje

ZAKWATEROWANIE

Pokoje 3, 4 osobowe z łazienką i balkonem

WYŻYWIENIE

3 posiłki dziennie (śniadanie - szwedzki stół), obiad z deserem, kolacja serwowana do stolików

OPIEKA 24h

Opieka pedagogoiczna, medyczna, ubezpieczenie.

TRANSPORT

Zapewniamy transport w obie strony (przejazd nocą).

Program

Wycieczka do Fokarium

Jedyny w Polsce obiekt, w którym zwiedzający mogą oglądać karmienie fok połączone z ich treningiem.

Wycieczka do Fokarium – Sea Park w Sarbsku, – wizyta w parku dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń, odkryje tajemnice podwodnego świata, zapewni unikalne atrakcje: Muzeum marynistyczne, park makiet zwierząt morskich, park miniatur latarni morskich, gaj małego pirata na galeonie Wodnik, park zręcznościowy małego pirata, place zabaw “Podwodna Przygoda”, kolejka pirata.

Wycieczka na Ruchome Wydmy

Wydmy tworzą jedno z najpiękniejszych miejsc, które stworzyła natura.

Ruchome Wydmy znajdują się w Słowińskim Parku Narodowym, około 9 km na zachód od Łeby. Wydmy przesuwają się pod wpływem morza i wiatru z prędkością około 9 m na rok. Ruchome wydmy są zjawiskiem unikatowym na skalę europejską. Tworzą piękny pustynny krajobraz na obszarze około 500 ha. Największą wydmą w Słowińskim Parku Narodowym jest Łącka Góra, która ma ponad czterdzieści metrów wysokości.

Wycieczka do Władysławowa

Wycieczka po ziemi puckiej – Jastrzębia Góra, Rozewie, Władysławowo.

Podczas wycieczki  zobaczycie m.in.:

Cetniewo – dzielnica miasta Władysławowa, mająca charakter turystyczny. W dzielnicy znajduje się Ośrodek Przygotowań Olimpijskich.

Aleja Gwiazd Sportu – Jedyne takie miejsce w Polsce, które możemy podziwiać od 2000 roku we Władysławowie. Co roku, podczas kolejnych edycji Alei Gwiazd Sportu, odsłonięte zostają mosiężne gwiazdy – upamiętniające sylwetki uznanych sportowców. Do tej pory w Alei znajdują się gwiazdy takich znanych osób jak m.in.: Feliksa Stamma, Kazimierza Deyny, Waldemara Legienia, Roberta Korzeniowskiego, Ireny Szewińskiej, Huberta Wagnera, Ryszarda Szurkowskiego, Leszka Drogosza, Jerzego Kuleja, Jacka Wszoła, Dariusza Michalczewskiego, Sylwi Gruchała, czy Michela Platiniego.

Port- jest jednym z najważniejszych portów rybackich na Bałtyku pod względem ilości wyładowywanej ryby, liczby obsługiwanych kutrów rybackich i wyposażenia. Oprócz wypełniania swych podstawowych funkcji (przetwórstwo ryb, fabryka lodu i mączki rybnej, stocznia remontowa) chętnie gości turystów.

Latarnia Morska (Rozewie) – Latarnia na Przylądku Rozewie to najstarsza tego typu budowla na polskim wybrzeżu, dodatkowo w jej wnętrzu znajduje się małe muzeum, posiadające w swych zbiorach przekrój latarni morskich od starożytności do dzisiaj. Latarnia Rozewie znajduje się na Przylądku Rozewie, tuż przy wschodniej granicy Jastrzębiej Góry. Latarnia była wielokrotnie podwyższana, a obecnie jej konstrukcję stanowi murowana podstawa i metalowa wieża. Latarnia jest udostępniona do zwiedzania, z jej szczytu podziwiać można rozległą panoramę okolicy.

Przejazd kolejką

Ten przejazd na długo pozostanie w Twojej pamięci.

Rejs statkiem

Moc wrażeń i piękno polskiego morza

Odpoczynek nad morzem

Korzystanie z kąpieli morskich.

Zobacz jak było

2017
SPRAWDŹ NASZE POZOSTAŁE OFERTY

Return to top of page